четвер, 25 квітня 2024 р.

 

Вправа «Внутрішня бабуся»

Україна протягом останніх сто п’ятдесяти років переживала війну, революцію, голодомор, репресії, знов війну, «побудову комунізму», перебудову, боротьбу за незалежність, та знов війну… В наслідок такого відбору виживали, народжували та вирощували дітей ті, в кого були стратегії виживання в умовах невизначеності та небезпеки. «Бабусині» переконання виглядають достатньо дивно у мирні часи. Життя із запасами солі та сірників, накопиченнями «на чорний день», увагою до оточуючих та їхнього ставлення «подумай, що люди скажуть», городом та закатками… Ще нещодавно це здавалось кумедним та застарілим, але, коли почалася війна, всі ці правила та звички стали виглядати зовсім інакше. В нас завжди є можливість звернутись по ресурси життєстійкості до свого роду і наступні вправи мають в цьому допомогти.

Психологи часто розмовляють про внутрішню дитину, але не менш важливою є частина особистості «внутрішня бабуся». Подивіться на ці портрети і виберіть ту, яка була б схожа на вашу внутрішню бабусю, ту яка безумовно любить своїх онуків і має достатньо життєвого досвіду.

Внутрішня бабуся може завжди вас втішити, завжди буде поруч, завжди знає як допомогти. Можливо, вона не дуже добра, але знає багато приказок. Подивіться на фото бабусь, та знайдіть ту, яка нагадую вам вашу внутрішню бабусю. Загадайте собі номер висловлювання від 1 до 100, та читайте вислів під цим номером, можливо це саме те, що вам зараз треба почути?













Немає коментарів:

Дописати коментар