Учням

Вчитись можна не лише за столом чи партою. Можна і в потязі чи автобусі, під час прогулянки чи лежачи у ліжку. Можна навіть в укритті – для цього потрібно лише слухати. Про решту ми вже подбали.

Тут ти знайдеш аудіоуроки для 7–11 класів із всесвітньої та історії України, громадянської освіти, української мови та літератури. А згодом, можливо, й більше 😉




 “Колайдер” – освітній проєкт на платформах YouTube, TikTok й Instagram, який втілює ідею зухвалої школи майбутнього.

Наразі в “Колайдері” доступні три формати відео:

  • експлейнер-журнал “Та невже?”: про загадки космосу, міфи про тварин, українську боротьбу, геймерів та інші неймовірні речі в Україні та світі;
  • наукові батли “Хто тут Ейнштейн?”, де Влад Шевченко, alyona alyona, Roxolana та інші блогери перевіряють свої знання й фізичні можливості;
  • інфотейнмент-ролики “КіберХата”: усе про віртуальний світ – від крутого до небезпечного.


Знайомтеся, чат-не-бот Unsee. Живе в Telegram, як і більшість з вас. Харчується мережевим непотребом. Допомагає «розбачити» те, що бісить, засмучує і порушує закон. Дружній до молодих людей і поважає приватність.
Не-бот, бо достатньо одного натискання кнопки — і до чату підключаються фахівці, які порадять і розрадять. А якщо у зверненні є ознаки злочину, то до справи одразу беруться поліцейські.
Чат-не-бот Unsee розробили Український фонд "Благополуччя дітей" разом із Ювенальна Поліція України, аби ви могли швидко і без стресу скаржитися на небажаний контент. Креативна частина — бюро комунікацій До речі.
Встановіть собі й поділіться зі своїми друзями. Разом ми можемо зробити мережу безпечнішим місцем: https://t.me/Unsee_nebot




План безпеки: швидкі дії у випадку домашнього насильства


Про домашнє насильство простими словами



Що рухає нас уперед? Мотивація. Досягнення будь-яких цілей може бути цікавим та захоплюючим, коли вмієш правильно собі мотивувати.
Як? Ділимося секретами внутрішньої мотивації у цьому дописі.
Гартуй картки та дізнавайся!



















День боротьби за ліквідацію дитячої праці, встановлений з метою привернення уваги до становища дітей, залучених до дитячої праці, зокрема у її найгірших проявах: рабства, примусових робіт, прилучення дітей до торгівлі наркотиками.
🙌
З нагоди цього дня ми вирішили нагадати про трудові права дітей, якщо вдруге вона планує працювати чи вже десь працює на канікулах.
З якого віку можна йти працювати?
До14 років – заборонено.
З 14 років - лише як виняток і лише для виконання:
✅
легкої роботи, що не шкодить здоров'ю;
✅
яка здійснюється у вільний від навчання годину;
✅
є згода одного з батьків чи особи, яка його замінює.
З 15 років:
✅
як виняток;
✅
є згода одного з батьків чи особи, яка його замінює.
З 16 років – на загальних підставах.
Скільки можна працювати
✅
14-15 років у канікулярний період - 24 години на тиждень (протягом навчального року - 12 годин на тиждень)
✅
15-16 років - 24 години на тиждень (протягом навчального року - 12 годин на тиждень)
✅
16-18 років - 36 годин на тиждень (протягом навчального року - 18 годин на тиждень)
Де не можна працювати
⬇️
На важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці (наприклад, на металургійних виробництвах, на теплових електростанціях, на видобуванні нафти та газу тощо)
Потенційному роботодавцю вашого дитини заборонено залучати до роботи у вихідні дні та в нічну та позаурочну годину.
👉🏻
Відпочинок
Щорічну відпустку (тривалістю 31 календарний день) дитина зобов'язана отримати в будь-яку зручну для неї годину за своєю заявою
👉🏻
Зарплата
Зарплату при скороченій тривалості щоденної роботи мають виплачувати у такому ж розмірі, як і повнолітнім особам за аналогічну роботу за повний робочий день.
Якщо дитина працює у вільному від навчання годину - пропорційно відпрацьованій годині або залежно від виробітку.
Пам'ятайте! Під час прийняття на роботу роботодавець зобов'язаний у письменному вигляді оформити з дитиною трудові відносини у вигляді договору. Це захистити дитину як працівника, надати гарантовані законодавством пільги та захистити від трудової експлуатації. Ніякі усні домовленості по телефону чи листування в Телеграмі та у Вайбері не є підтвердженням офіційного трудоустрою.
Якщо роботодавець відмовляється оформлювати трудовий договір у письмовому вигляді, ви маєте право вимагати у нього підписати такий договір, щоб захистити свої трудові права.
Для додаткових питань ви завжди можете звертатися до нас на лінію. Наші юристи та юристки допоможуть вам розібратися із законодавчою базою та відстояти свої права.
📞
116 123
📞
0 800 500 335
💌
тут чи у телеграм @CHL116111
Проект "Підтримка Національної гарячої лінії для дітей та молоді" впроваджується Громадською організацією "Ла Страда-Україна" за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (Юнісеф), урядів Швейцарії та Чеської Республіки.


"Обираєш ТІ" - перша політична гра 

Перша політична гра - це можливість спробувати себе у ролі президента чи депутата/тки, зрозуміти, які різносторонні наслідки мають твої рішення ("+" у бюджет, і "-" у рейтинг, або навпаки!) та підучити законодавство. А ще це дуже цікаво та весело! 

Тож пропоную спробувати свої сили та знання в політиці, а раптом сподобається і все вийде, та можливо колись, саме тебе, побачимо з екрану телевізора!




Привіт! А ти знав/знала, що Україна визнана однією з найбільш замінованих країн у світі? На територіях, де велися активні бойові дії, знаходять міни, снаряди та нерозірвані боєприпаси у великій кількості. Натрапити на них можна будь-де: у лісі, в полі, на дорозі та навіть на дитячих майданчиках. Пропоную тобі перейти за посиланням та переглянути і пройти цікаві мультфільми, ігри, комікси та матеріали про вибухонебезпечні предмети, що допоможуть тобі засвоїти нові звички та знання.
В реаліях сьогодення це важливо! Бережи себе!

Безпека.Інфо

Сьогодні  хочу тобі запропонувати відвідати крутезний сайт під назвою "Не дрібниці" – це проєкт про емоції та почуття, які охоплюють і пригнічують підлітків через переїзд в іншу країну, через сум за друзями, через постійні переживання за власне життя і життя рідних. Ми говоримо, що будь-які зміни в емоційному стані через непростий час не варто знецінювати, замовчувати або ігнорувати. А ресурси проєкту допоможуть зрозуміти ці емоції та знайти їм вихід.
Якщо ти помічаєш різкі зміни настрою, не має бажання будь-що робити, тоді тобі варто заглянути на цей сайт і ти не пожалкуєш.

НЕ ДРІБНИЦІ

З нагоди дня безпечного Інтернету (7 лютого) пропоную вашій увазі цікаву інформацію, переглянути мультфільми, які показують, наскільки людина може бути залежна від Інтернету та пройти цікаву онлайн-гру "Вижити в Інтернеті"






Онлайн-гра "Вижити в Інтернеті"






Obimy — український застосунок, який у 2020 році запустив архітектор Женя Засуцький та ІТ-компанія Empat.
До 24 лютого 2022 року в Obimy було приблизно 20 тис. користувачів, і, як стало відомо редакції AIN.UA, упродовж п'яти місяців повномасштабної війни застосунок збільшив аудиторію до понад 5 млн користувачів.
Система надає користувачам можливість ділитися своїм настроєм, пульсом, кількістю пройдених кроків.
Користувачі можуть обійняти один одного, поцілувати або зробити масаж віртуально. Разом із цим, у системі міститься багато жестів для флірту, що допомагає користувачам познайомитися ближче.
Застосунко можна скачати через Google Play або App Store.


У Telegram з’явився новий чатбот Талантелла — це віртуальні обійми у світі, де тебе ніхто не підтримує. Головна мета сервісу — допомогти підліткам повірити в себе та заохотити розвивати свої таланти й суперсили. 

Бот створила Фундація Дарини Жолдак для всіх, хто хоче пізнати свій талант, потребує натхнення та підтримки для його реалізації.
Талантеллу можна знайти у Telegram за посиланням або за ніком @TalantellaBot.




Соціальні мережі стали частиною повсякденного життя. Величезна кількість людей регулярно перевіряють оновлення своїх сторінок, перебуваючи в громадскому транспорті , по дорозі до магазину, а також тоді, коли чекають на зустріч, або якщо виникає вільна хвилина на роботі чи в закладі освіти.
Але чи все так просто, як здається на перший погляд?...
Спеціалісти компанії #stop_sexтинг розкрили секрети впливу соцмереж на людину. Доречі, вони є в Tik ToK, заходь та дивись, в них багато цікавого!!!




Іноді буває, що емоції захоплюють тебе настільки, що ти навіть не можеш їх розрізнити. Не те щоб почати робити щось, щоб упоратися з ними.

Саме тому навчитися ідентифікувати свої відчуття — це перший крок до того, щоб брати їх під контроль ☝️

Це страх чи тривога?
Зневіра або самотність? 🤔

Учасники-підлітки тренінгового курсу “Відновлення та стійкість” створили картки про те:

🔹 як емоції проявляються назовні — тобто як їх впізнати;
🔹 що може допомогти впоратися з кожною з них.

Це саме ті ознаки, які допоможуть вам впізнавати свої емоції, та опановувати їх. 

Ділюся картками, щоб ви могли поширювати і використовувати їх 🙌


















Викресли булінг










👇🏻👇🏻👇🏻
Чому я скаженію (як опанувати себе)





Підлітковий проєкт “Не дрібниці”: можна розібратися у своєму емоційному стані, який постійно змінюється через війну, підтримати своє ментальне здоров’я, відвідати відкриті онлайн-лекції й безплатно отримати фахові психологічні консультації.





👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻

У кризові моменти нам важливо вміти дбати про себе та свій психічний стан. У цьому оперативно допоможуть чатботи. Ми зібрали 7 варіантів, щоб ви могли відібрати та зберегти той, який вам відгукується найбільше ✨

🤖 Друг. Перша допомога: https://t.me/friend_first_aid_bot

Бот допоможе розібратися з травматичною ситуацією, проаналізувати свій стан та підказати, як ви можете допомогти собі.

🤖 Як ти?: https://t.me/yak_ty_bot 

У боті ви можете залишити заявку, щоб отримати підтримку фахівця, а у чаті поділитися своїми емоціями та переживаннями, підтримувати інших та отримати підтримку учасників.

🤖 Центр Відкриті двері: https://t.me/odukraine_bot

У ньому допомогу надають сертифіковані психологи Центру психологічного консультування і травмотерапії, які мають досвід роботи з учасниками бойових дій.

🤖 Бот для ЗАХИСНИКІВ: https://t.me/LisovaPolianaBot

Бот госпіталю ветеранів війни Лісова Поляна від МОЗ, де є вправи для зменшення стресу, а також можна отримати психологічну підтримку від фахівців.

🤖 Тримай спокій: https://t.me/trymayspokiy_bot

Допомагає відволіктися та заспокоїтися за допомогою тілесних практик, мелодій та звуків. Щоб користуватися ботом офлайн потрібно завантажити обрані треки заздалегідь.

🤖 Слова Допомагають: https://t.me/WordsHelpingBot

У боті можна отримати підтримку за допомогою заспокійливих слів, які допоможуть самотужки впоратися з напливом емоцій та переживань.

🤖 Elomia: https://t.me/elomia_ua_bot

Це віртуальний друг-психолог, що створений за допомогою штучного інтелекту. Цим ботом вже користуються в Америці, Європі, Азії та на Ближньому Сході, але поки він доступний лише англійською мовою. 

#що_робити_ХС #resilience_hub_ua #хаб_стійкості #12_МR #12місяцівстійкості #підтримка #психічнездоровя




Онлайн-квест щодо безпечних подорожей та протидії торгівлі людьми 

👇🏻👇🏻👇🏻







18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Тест білборда – це принцип спілкування в Інтернеті, який перед висвітленням будь-якої інформації передбачає відповідь на просте запитання: «Чи готовий (-а) я по­бачити цю інформацію/фото на білборді або стінах біля входу в мій заклад освіти?». Чесна відповідь самому собі на це запитання дасть можливість оцінити власні дії та не ділитися особистими фото/даними в мережі.




 





18 листопада 2021 року - Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day) — відзначається щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу. Встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я 90% смертей від раку легенів, 75% - від хронічного бронхіту і 25% - від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням.










Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів.








Що робити, якщо…?

 

1. Втомився - малюй квіти.

2. Злий - малюй лінії.

3. Болить - ліпи.

4. Нудно - заповни листок паперу різними кольорами.

5. Сумно - малюй веселку.

6. Страшно - батоги макраме або роби аплікації з тканин.

7. Чи відчуваєш тривогу - зроби ляльку-мотанку.

8. При обуренні - рви папір на дрібні шматочки.

9. Чи відчуваєш занепокоєння - складай орігамі.

10. Хочеш розслабитися - малюй візерунки.

11. Важливо згадати - малюй лабіринти.

12. Відчуваєш незадоволення - зроби копію картини.

13. Чи відчуваєш відчай - малюй дороги.

14. Треба щось зрозуміти - намалюй мандали.

15. Треба швидко відновити сили - малюй пейзажі.

16. Хочеш зрозуміти свої почуття - малюй автопортрет.

17. Важливо запам'ятати стан - малюй кольорові плями.

18. Якщо треба систематизувати думки - малюй стільники або квадрати.

19. Хочеш розібратися в собі і своїх бажаннях - зроби колаж.

20. Важливо сконцентруватися на думках – малюй крапками.

21. Для пошуку оптимального виходу із ситуації - малюй хвилі та кола.

22. Чи відчуваєш, що застряг і треба рухатися далі - малюй спіралі.

23. Хочеш сконцентруватися на меті – малюй сітки та мішені.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар